„Изключително качество“: 20-годишният англичанин, който води титлата на Реал Мадрид в Ла Лига
Снимка: cnn.com
CNN News | 2024-02-11 | 15:03:34

Дебютният сезон на Джуд Белингам в Реал Мадрид надхвърли всички очаквания досега, подхранвайки заряда на неговия отбор за титлата в Ла Лига. А срещу Жирона в събота 20-годишният футболист вкара още два гола, за да подпечата решителната победа на Реал Мадрид с 4-0 над неговия невероятен претендент за титлата и да се изравни с пет точки на върха в таблицата на Ла Лига.

Вечерта на Белингам приключи преждевременно, когато той беше принуден да напусне поради контузия в 57-ата минута, но мениджърът Карло Анчелоти каза, че е получил изкълчен глезен и се надяваме да бъде отново готов до вторник.

„Има неща в начина, по който играе [Белингам], които ми напомнят за Зидан, това е неговото изключително качество на топката“, добави Анчелоти, според уебсайта на клуба.

„Зидан може да е бил дори по-добър технически, но Белингам го комбинира с това как влиза в наказателното поле. Малко са играчите в света, които могат да се мерят с движението му за първия му гол.”

Реал Мадрид вече водеше с 1-0, когато Белингам отбеляза първия си гол за вечерта. Сензационният гол на Vinícius Jr. даде преднина на Los Blancos само след пет минути, мощният му удар извън наказателното поле се втурна в мрежата.

Голът на Белингам беше също толкова вълшебен, Винисиус се превърна в подател с перфектен пас по крилото, намирайки халфа в пространството, който се плъзна покрай вратаря и двама защитници, за да забие топката в мрежата.

Двете млади звезди комбинираха отново за втория удар на Белингам, когато той реализира на отскочилата топка, след като първоначалният удар на Винисиус беше задържан, преди Родриго да завърши победата на Реал Мадрид над Жирона с четвърти гол.

Белингам вече е вкарал 16 гола в Ла Лига, най-много в лигата този сезон и повече от всеки друг полузащитник на Реал Мадрид в един сезон в лигата през този век, според OptaJose, и все още му остават 14 мача, за да подобри този сбор.

„Той е невероятен и се надявам да продължи да бележи голове през цялата кампания“, каза Винисиус пред Real Madrid TV. „Той беше най-добрият този сезон, играе невероятно. Този отбор е като едно семейство и трябва да се държим заедно, за да постигнем страхотни неща.”

Източник: cnn.com